Biblioteka  Szkoły Podstawowej nr 32

 


WYKAZ LEKTUR NA ROK SZKOLNY 2017/2018




KLASY 1
1-”Brzechwa dzieciom”-J. Brzechwa
2-„Dedektyw Pozytyeka”-G.Kazdebke
3-"Pamiętnik Czarnego Noska"-J.Porazińska

4-„Wiersze dla dzieci”- J. Tuwim



                                         KLASY 2

 

1-„Piaskowy wilk"-A.Lind 

2-„Zaczarowana zagroda"-Centkiewiczowie 

3-„Karolcia"-M. Kruger

4-„O psie ,który jeździł koleją" - R.Pisarski 

5-„O krakowskich psach i kleparskich kotach.Polskie miasta w          baśni i legędzie”

6-„Magda,Paweł i ty”- A.Kleniewska 

 



 

 

KLASY 3

1-„Oto jest Kasia”- M.Jaworczakowa 

2-„Baśnie”- J.Ch. Andersen

3-„O psie który jeździł koleją”- R. Pisarski-Luty

4-„Dziadek i nieźwiadek”- Z.Wierzbicki

5-„Dzieci z Bullerbyn”-  A.Lindgren

 

                                         

 

 



            

NASZE LEKTURY

 

4 A

1.

C. Collodi „Pinokio”

październik

2.

H. Sienkiewicz „Janko Muzykant”

listopad

3.

„Wybór baśni”

grudzień

4.

C. S. Lewis „Opowieści z Narnii”

luty

5.

J. Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”

kwiecień

6.

B. Prus „Antek”

maj

 

 

4 B

1.

J. Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”

październik

2.

B. Prus „Antek”

listopad

3.

C. S. Lewis „Opowieści z Narnii”

grudzień

4.

„Wybór baśni”

luty

5.

C. Collodi „Pinokio”

kwiecień

6.

H. Sienkiewicz „Janko Muzykant”

maj

 

 

4 C

1.

C. S. Lewis „Opowieści z Narnii”

październik

2.

„Wybór baśni”

listopad

3.

B. Prus „Antek”

grudzień

4.

J. Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”

luty

5.

H. Sienkiewicz „Janko Muzykant”

marzec

6.

C. Collodi „Pinokio”

maj

 

 

 

 

 

5 A

1.

F. Molnar „Chłopcy z Placu Broni”

październik

2.

J. Parandowski „Mitologia”

listopad

3.

B. Prus „Katarynka”

grudzień

4.

H. Sienkiewcz„W pustyni i w puszczy”

luty

5.

K. Rowling„Harry Potter i Kamień filozoficzny”

kwiecień

6.

B. Prus „Kamizelka”

maj

 

 

 

 

 

5 B

1.

H. Sienkiewcz„W pustyni i w puszczy”

październik

2.

J. Parandowski „Mitologia”

listopad

3.

B. Prus „Kamizelka”

grudzień

4.

K. Rowling„Harry Potter i Kamień filozoficzny”

luty

5.

F. Molnar „Chłopcy z Placu Broni”

kwiecień

6.

B. Prus „Katarynka”

maj

 

 

 

 

 

6 A

1.

D. Defoe „Przypadki Robinsona Crusoe”

październik

2.

M. Konopnicka „Dym” oraz „Nasza szkapa”

listopad

3.

E. Orzeszkowa „Dobra Pani” oraz ”Abc”

grudzień

4.

L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”

luty

5.

M. Musierowicz „Kwiat Kalafiora”/”Kłamczucha”

kwiecień

6.

I. Jurgielewiczowa „Ten Obcy”

maj

 

 

 

6 B

1.

L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”

październik

2.

E. Orzeszkowa „Dobra Pani” oraz ”Abc”

listopad

3.

M. Konopnicka „Dym” oraz „Nasza szkapa”

grudzień

4.

D. Defoe „Przypadki Robinsona Crusoe”

luty

5.

I. Jurgielewiczowa „Ten Obcy”

kwiecień

6.

M. Musierowicz „Kwiat Kalafiora”/”Kłamczucha”

maj

 

 

Tutaj wpisz swój tekst...