Biblioteka  Szkoły Podstawowej nr 32


"
Każda książka jest żywym stworzeniem...
Każda ma duszę i każda ma serce.”
Kornel Makuszyński

O bibliotece

Biblioteka jest w każdej szkole ważnym centrum informacji. Staramy się, aby biblioteka naszej szkoły była nie tylko centrum informacji, ale przede wszystkim miejscem przyjaznym i chętnie odwiedzanym przez swoich użytkowników: uczniów, rodziców, nauczycieli                  i wszystkich pracowników szkoły. W naszej bibliotece można wypożyczyć i poczytać książki, wyszukać potrzebne informacje, czy odrobić zadanie domowe. Zbiory biblioteki liczą ponad 6,5 tysięcy woluminów.

Oferujemy naszym czytelnikom:

- pełen zestaw lektur szkolnych;

- ciekawe pozycje z literatury pięknej (kolorowe baśnie, bajki i bajeczki dla najmłodszych oraz klasykę i poezję dla starszych);

- bogaty księgozbiór naukowy (słowniki, leksykony, encyklopedie) i popularnonaukowy, obejmujący wszystkie dziedziny wiedzy;

- czasopisma dla dzieci, młodzieży i nauczycieli.

Biblioteka gromadzi:

- książki

- czasopisma

- filmy na DVD i VHS

- płyty CD

- programy komputerowe

Organizujemy także konkursy, wystawy, imprezy biblioteczne. W  roku

szkolnym 2016/2017  zotały  zorganizowane następujące imprezy:

- Konkurs Pięknego Czytania "Quo vadis" H, Sienkiewicza przeprowadzony został w ramach prezydenckiej kampanii - ”Czytajmy Klasykę Literatury Polskiej", Dzień Głośnego Czytania w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", Dzień Pluszowego Misia, wyjazd klas szóstych do Teatru Zagłebia w Sosnowcu na sztukę "Ania         z Zielonego Wzgórza" oraz do Teatru "Banialuka" w Bielsku -Białej na sztukę "Opowieść Wigili".Warsztaty papij

- Prowadzimy zajęcia z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej.

- W Bibliotece działa Akademia Filmowa, w ramach której odbywają się seanse dla dzieci i młodzieży.

- Miłośnicy książek i naszej biblioteki są członkami Kołka Bibliotecznego - zapraszamy do niego każdego, kto lubi szkolną bibliotekę.

Akcja  „Cała Polska czyta dzieciom”

Nasza szkoła od roku 2007 aktywnie uczestniczy w tej kampanii i wpisana jest na ogólnopolską listę CZYTAJĄCE SZKOŁY. W akcji  głośnego czytania biorą udział wychowawcy klas 1-3 oraz poloniści zaś koordynatorem jest biblioteka szkolna.

Współpracujemy także z Biblioteką Miejską filią nr 9. Pracownicy biblioteki regularnie odwiedzają klasy nauczania początkowego i czytają uczniom. Biblioteka współpracuje także z grupami przedszkolnymi, zapraszając grupy „Niedźwiadków” oraz „Słoneczek” do zapoznania się ze szkolną biblioteką i wysłuchania opowiadań.

29.09.2016 zorganizowano Dzień Głośnego Czytania. W akcji tej wzięła udział dyrekcja oraz pracownicy szkoły czytając uczniom klas 1-3 najpiękniejsze baśnie J.Ch. Andersena.

 

 


;;;;

Tutaj wpisz swój tekst...