Biblioteka  Szkoły Podstawowej nr 32

Rok szkolny 2017/2018Dzień Pluszowego Misia to święto na które czkają zarówno przedszkolaki jak również uczniowie klas 1-3. Tego dnia w szkole robi się przytulnie i kolorowo ,a to za sprawą pluszowych niedźwiadków które dzieci przynoszą ze sobą na zajęcia. Na korytarzach i w klasach pojawiają się piękne prace plastyczne o misiach. Zwyczajem jest także impreza integracyjna dla przedszkolaków i uczniów klas młodszych. Tegoroczną imprezę uświetniło przedstawienie uczniów
klasy 3d pt. „Urodziny misia”, oraz występy zaproszonych grup przedszkolaków.


Rok szkolny 2017/2018
Narodowe Czytanie "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza
Dnia 07.09.16 r. w naszej szkole miało miejsce Narodowe Czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Pisarz należy do najpopularniejszych polskich prozaików, jest też laureatem Nagrody Nobla.Celem akcji było propagowanie kultury narodowej i zachęcenie uczniów do częstszego sięgania po książki.

24 wrzesień - DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Nasza szkoła od lat uczestniczy w akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Czytanie dzieciom to ogromna przyjemność zarówno dla osoby czytającej, jak również              dla słuchaczy. Przynosi także wiele korzyści: rozwija wyobrażnię, wzbogaca słownictwo, uczy koncentracji, poprawia pamięć. Pozwala także na nawiązanie ciepłych relacji między nauczycielem, a uczniami. W tym roku zaproszenie do głośnego czytania          z ogromną radością przyjęła pani dyrektor, pan dyrektor, pani sekretaka, pani intendentka, pani woźna oraz pani kucharka. Dzień ten z pewnością będziemy miło wspominać.


Wyjazd na Śląskie Targi Książki z Kołem Młodego Czytelnika

Wyjazd naszego koła odbył się 30.09.2016 r.  Pierwszy dzień trwania Śląskich Targów Książki rozpoczęliśmy od zwiedzania pięknego budynku Międzynarodowego Cenrum 
Kongresowego. Następnie udaliśmy się na rekonesans po rozstawionych w ogromnej sali centrum 150 stoiskach polskich wydawców . Najbardziej interesowały nas oczywiście wydawnictwa dla dzieci i młodzieży. Mogliśmy obejrzeć każdą interesującą nas książkę,dlatego zwiedzanie zajęło nam ogromnie dużo czasu.Wzięliśmy także udział w warsztatach detektywistycznych z Dariuszem Rekoszem, odwiedziliśmy "strefę gracza", w której mogliśmy spróbować sił w ciekawych grach planszowych, wysłuchaliśmy prelekcji Michała Zawadki - autora publikacji z dziedziny rozwoju osobistego dzieci i młodzieży. Z targów wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia oraz książki, które udało nam się tam zakupić.   Dzień Pluszowego Misia

Uczniowie naszej szkoły długo przygotowywali się do tego święta - pisali własne wierszyki i piosenki o pluszowych przyjacielach, przygotowywali prace plastyczne,
a także pilnie ćwiczyli przed występami. Kiedy nadszedł długo oczekiwany dzień, wszystko wypadło znakomicie. Wielka impreza urodzinowa odbyła się na sali gimnastycznej, gdzie każda klasa zaprezentowała swoje utwory. Uczniowie wzięli  udział w przygotowanych konkursach i zabawie tanecznej. W tym dniu mogliśmy również podziwiać piękne prace plastyczne naszych uczniów, a także obejrzeć książeczki o misiach.

Konkurs ZIMOWYCH WIERSZYKÓW

Uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w konkursie recyratorskim "Zimowe wierszyki". Wszyscy uczestnicy bardzo starannie przygotowali się do konkursu. Recytacja wierszy była nienaganna, a stroje szczegółowo przemyślane. Duże brawa należą się wszystkim uczestnikom. Wyniki znajdują się w zakładce "Czytelnictwo".
Warsztaty "Spotkania z historią.Warsztaty papieru czerpanego"

13.02.2017 odbyły się w naszej szkole „Warsztaty papieru czerpanego”. Wstępem do nich była krótka prelekcja na temat historii wytwarzania papieru .Następnie uczniowie podzieleni na trzy grupy poznawali kolejno: proces powstawania papieru z masy papierniczej, jego barwienie metodą japońską a na koniec uczyli się pisać kaligraficznie i odciskać pieczęcie lakowe. Wszystkie wykonane przez młodzież prace zostały zabrane do domów na pamiątkę.

 Pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych
05.05.2017r
odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej .
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki oraz rozwijanie umiejętności czytania.

  Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie , obejrzeli przedstawienie przygotowane przez członków Szkolnego Koła Młodego Cytelnika. W czasie przedstawienia uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o wypożyczone książki oraz sprawdzili swoją wiedze ze znajomości zanych bajek i baśni.

 

Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dypiomy oraz zakładki do książek Po pasowaniu przyszedł czas na zapoznanie się z  regulaminem biblioteki szkolnej i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

***

 

 

 

Najlepsi czytelnicy
w szkole na I semestr

Tutaj wpisz swój tekst...
Tutaj wpisz swój tekst...
Tutaj wpisz swój tekst...